Philips Evnia 24M1N3200Z 23.8in IPS 165Hz 1920x1080 Hdmi Dp Pivot Gaming Monitor ( No Box )
₱6,980.00 ₱9,550.00
Or 4 months for only ₱1,000 with . Learn More.
Delivery
Delivery
  • Office hours are Monday thru Saturday 9AM to 7PM, Sundays 9AM to 6PM.
  • Delivery fee applies. Contact Us.
  • If you have not received your order, please contact us with your name and items ordered.
Shipping
  • If you have a preferred branch, please add an order note and let us know.
  • Item pick up from branch is to be arranged and shouldered by the customer.
  • Freight collect. Buyer shoulders shipping cost for orders and returns.
  • Shipping fee will be sent via e-mail after checkout, to be shouldered by buyer.
  • Shipping fees are not refundable under any circumstance.
  • International Shipping Information is available upon request.
Warranty
  • Item compatibility is buyer’s responsibility.
  • Check all items upon receipt.
  • Item has 7 days replacement and 1 year store warranty only upon purchase.
  • Replacement is only for defective items.
  • Change of mind return or replacement is not accepted.
  • NO Cash Refund.
  • Mishandled, improperly integrated, physical damage (burnt, dent, cracked) voids the warranty.
  • Tampered warranty sticker voids the warranty.
  • Overclocking may void the warranty.
  • Defective items for warranty are subject for pull out and RMA services.
Payment
  • Always inquire for stock availability. Some items are order basis from the supplier.
  • Cheque payments are subject to 3 banking days clearing.
  • Full payment is required for order basis and/or reservation.
  • Images posted are for reference only. Actual product may vary.
  • Prices and specifications may change without prior notice.
  • LCD panel type IPS technology
  • Backlight type W-LED system
  • Panel Size 23.8 inch / 60.5 cm
  • Display Screen Coating Anti-Glare, 3H, Haze 25%
  • Effective viewing area 527.04 (H) x 296.46 (V)
  • Aspect ratio 16:9
  • Maximum resolution 1920 x 1080 @ 165 Hz*
  • Pixel Density 92.56 PPI
  • Response time (typical) 4 ms (Gray to Gray)*
  • MPRT 1 ms
  • Low Input Lag Yes
  • Brightness 250 cd/m²
  • SmartContrast Mega Infinity DCR
  • Contrast ratio (typical) 1100:1
  • Pixel pitch 0.2745 x 0.2745 mm
  • Viewing angle 178º (H) / 178º (V) @ C/R > 10
  • Flicker-free Yes
  • Color gamut (min.) DCI-P3 94.1%*
  • Color gamut (typical) NTSC 80.5%*, sRGB 99.9%*, Adobe RGB 90.4%*
  • Picture enhancement SmartImage game
  • Display colors 16.7 M
  • Scanning Frequency 30 - 200 kHz (H) / 48 - 165 Hz (V)
  • Low Blue Mode Yes
  • Easy Read Yes
  • sRGB Yes
  • Adaptive sync Yes
  • Signal Input HDMI x 2, DisplayPort x1
  • HDCP HDCP 2.2 (HDMI / DisplayPort)
  • Audio (In/Out) Audio out
  • Sync Input Separate Sync
Philips