Samsung Odyssey G3 LS24AG320NEXXP 24 inch FHD 165hz 1ms FreeSync Gaming Monitor Height Adjustable Stand/ Pivot Function/ Portrait Monitor
₱7,590.00 ₱9,750.00
Or 4 months for only ₱1,000 with . Learn More.
Delivery
Delivery
  • Office hours are Monday thru Saturday 9AM to 7PM, Sundays 9AM to 6PM.
  • Delivery fee applies. Contact Us.
  • If you have not received your order, please contact us with your name and items ordered.
Shipping
  • If you have a preferred branch, please add an order note and let us know.
  • Item pick up from branch is to be arranged and shouldered by the customer.
  • Freight collect. Buyer shoulders shipping cost for orders and returns.
  • Shipping fee will be sent via e-mail after checkout, to be shouldered by buyer.
  • Shipping fees are not refundable under any circumstance.
  • International Shipping Information is available upon request.
Warranty
  • Item compatibility is buyer’s responsibility.
  • Check all items upon receipt.
  • Item has 7 days replacement and 1 year store warranty only upon purchase.
  • Replacement is only for defective items.
  • Change of mind return or replacement is not accepted.
  • NO Cash Refund.
  • Mishandled, improperly integrated, physical damage (burnt, dent, cracked) voids the warranty.
  • Tampered warranty sticker voids the warranty.
  • Overclocking may void the warranty.
  • Defective items for warranty are subject for pull out and RMA services.
Payment
  • Always inquire for stock availability. Some items are order basis from the supplier.
  • Cheque payments are subject to 3 banking days clearing.
  • Full payment is required for order basis and/or reservation.
  • Images posted are for reference only. Actual product may vary.
  • Prices and specifications may change without prior notice.
  • Screen Size (Class): 24
  • Flat / Curved: Flat
  • Active Display Size (HxV) (mm): 525.89mm x 295.81mm
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Panel Type: VA
  • Brightness (Typical): 250 cd/㎡
  • Brightness (Min): 200 cd/㎡
  • Contrast Ratio Static: 3,000:1(Typ.)
  • Dynamic Contrast Ratio: MEGA
  • Resolution: 1,920 x 1,080
  • Response Time: 1ms(MPRT)
  • Viewing Angle (H/V): 178°(H)/178°(V)
  • Color Support: Max 16.7M
  • Color Gamut (NTSC 1976): 72%
  • Refresh Rate: Max 165Hz
  • Set Dimension with Stand (WxHxD): 544.0 x 498.7 x 234.2 mm
  • Set Weight with Stand: 4.5 kg
Samsung